Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja | Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych |
N-acetylocysteina jest stosowana jako mukolityk oraz w zatruciu paracetamolem. Ma ona właściwości przeciwutleniające i może stanowić źródło siarki w organizmie.
Morillo i wsp. przeprowadzili eksperyment, którego celem było porównanie skuteczności ablacji prądem o częstotliwości radiowej i stosowania leków przeciwarytmicznych jako terapii pierwszego rzutu napadowego migotania przedsionków.
U pacjentów z ciężkimi chorobami układu oddechowego podjęcie decyzji o włączeniu leków związanych z ryzykiem pogorszenia funkcji oddechowej, mających przynieść redukcję lęku i duszności, może być trudne.
He i wsp. postawili hipotezę, że obniżanie ciśnienia tętniczego krwi może skutkować poprawą wyników leczenia ostrego niedokrwiennego udaru mózgu.
Jednym z aktualnych problemów medycyny jest nadmierne wykorzystanie antybiotyków. Z tego względu podejmowane są działania zmierzające do wprowadzenia zasad ich optymalnego wykorzystania, np. w ramach Narodowego Programu Ochrony Antybiotyków [1].
Zaburzenia w mechanizmie odczuwania strachu są elementem wielu chorób psychicznych i mogą stanowić ich przyczynę. Dlatego lęk i traumatyczne przeżycia stanowią obszar intensywnych badań.
W British Medical Journal przedstawiono podsumowanie skutków programu skriningu w kierunku raka piersi prowadzonego w Kanadzie.
W dniu 21 stycznia 2014 r. francuska agencja rządowa ds. zdrowia publicznego Haute Autorité de Santé (HAS) opublikowała nowe wytyczne wspierania przez lekarzy rodzinnych rzucania palenia oraz wydała oświadczenie na temat zagrożeń związanych z paleniem tytoniu.
Elsheikh i wsp. podsumowali w artykule przeglądowym aktualną wiedzę na temat niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD, non-alcoholic fatty liver disease) i będącego jego szczególną formą niealkoholowego stłuszczeniowego zapalenia wątroby (NASH, non-alcoholic steatohepatitis).
Zwiększone ryzyko wgłobienia u dzieci, które otrzymały szczepionkę przeciw rotawirusom zostało zidentyfikowane dopiero po wprowadzeniu na rynek szczepionki monowalentnej Rotarix i pentawalentnej RotaTeq.
|
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie
|