Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Pod koniec stycznia FDA (Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków) dopuściła do obrotu trzy preparaty alogliptyny w terapii cukrzycy typu 2. Są to:
Nesina – alogliptyna w tabletkach;
Kazano – tabletki zawierające alogliptynę oraz chlorowodorek metforminy;
Oseni – tabletki zawierające alogliptynę oraz pioglitazon.
 
W przypadku konieczności zastosowania wobec pacjenta przezskórnej interwencji wieńcowej (PCI- percutaneous coronary intervention), jest on zobowiązany do przyjmowania doustnych leków antykoagulacyjnych oraz leków przeciwpłytkowych.
Druga z wyżej wymienionych terapii, polega na stosowaniu kwasu acetylosalicylowego - oraz jeśli istnieją odpowiednie wskazania - klopidogrelu.
 
Schulman i wsp. przeprowadzili dwa randomizowane badania kliniczne z podwójnie ślepą próbą, których celem było określenie skuteczności i bezpieczeństwa dabigatranu w leczeniu żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej po pierwszych 3 miesiącach standardowej terapii.
 
Cohen i wsp. przeprowadzili eksperyment, który miał na celu określenie zależności między długością telomerów komórek układu odpornościowego a odpowiedzią immunologiczną. W badaniu wzięło udział 152 zdrowych dorosłych ochotników w wieku do 55 lat.
 
Bezoar to ciało obce w przewodzie pokarmowym utworzone przez niestrawioną żywność, włókna roślinne czy na przykład spożyte włosy. Istnieje wiele rodzajów bezoarów, ale najczęściej spotykanym u chorych z zaburzeniami motoryki przewodu pokarmowego jest fitobezoar.
 
Béjot i wsp. przeanalizowali dane opisujące leczenie pierwszych niedokrwiennych udarów mózgu 4275 pacjentów. Przyjmowanie leków przeciwpłytkowych przed wystąpieniem udaru było związane z mniejszym ilorazem szans wystąpienia ciężkiej niepełnosprawności przy wypisie.
 
W Journal of National Cancer Institute opublikowano roczny raport dotyczący epidemiologii nowotworów w Stanach Zjednoczonych w latach 2000-2009.
 
Jak do tej pory technika elastograficznej oceny poszczególnych narządów w gastroenterologii rozwijała się głównie w aspekcie nieinwazyjnej oceny stopnia zwłóknienia miąższu wątroby u osób z podejrzeniem marskości tego narządu.
 
Zwiększone ryzyko chorób naczyniowych w reumatoidalnym zapaleniu stawów oraz toczniu układowym zostało potwierdzone w licznych publikacjach naukowych. Fakt ten ma ogromne znaczenie praktyczne w opiece nad chorymi. W przypadku innych chorób reumatycznych, w tym także twardziny układowej, brakuje danych dotyczących współwystępowania schorzeń układu krążenia.
 
Rak jelita grubego należy do najczęściej występujących nowotworów złośliwych na świecie. Nadal przedmiotem dyskusji pozostaje kwestia rzeczywistego wpływu postulowanych czynników ryzyka na rozwój tej choroby nowotworowej. Dane dotyczące wpływu zespołu metabolicznego na omawiane ryzyko są niejednoznaczne. W ostatnim wydaniu Journal of Clinical Gastroenterology ukazała się meta-analiza badań poświęconych temu zagadnieniu.
 
Strona:    Poprzednia   16   17   18   19   20   21   22   23   24   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie