Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
W Journal of Clinical Oncology opublikowano wyniki badania, w którym oceniano wpływ zastosowania leków przeciwkrzepliwych tj. klopidogrel, enoksapatyna, warfaryna i/lub aspiryna na ryzyko zgonu z powodu raka prostaty u chorych poddanych prostatektomii lub radykalnej radioterapii.
 
Metaanaliza wyników 29 randomizowanych, kontrolowanych badań klinicznych dowiodła, że akupunktura stosowana w leczeniu bólu przewlekłego jest skuteczna. Analizę przeprowadzili naukowcy z Memorial Sloan-Kettering Center w Nowym Jorku, a o uzyskanych rezultatach poinformowali za pośrednictwem pisma „Archives of Internal Medicine”.
 
Aplikowana przy pomocy sprayu terapia komórkowa z ludzkimi, allogenicznymi fibroblastami i keratynocytami jest skutecznym sposobem leczenia owrzodzeń żylnych kończyn dolnych - dowiodło badanie, którego wyniki przedstawiono na łamach wydania online czasopisma Lancet.
 
Szacuje się, że rak jelita grubego stanowi czwarty co do częstości nowotwór złośliwy u mężczyzn i trzeci – u kobiet. Każdego roku diagnozuje się około 1 miliona nowych przypadków raka jelita grubego na świecie. Obserwuje się także gwałtowny wzrost częstości zachorowań w krajach o dotychczas stosunkowo niskiej zapadalności na tą chorobę (głównie kraje azjatyckie). Stąd zainteresowanie badaczy dotyczące patogenezy raka jelita grubego i czynników ryzyka rozwoju tej choroby.
 
W badaniu SPS3 dodanie klopidogrelu do kwasu acetylosalicylowego u pacjentów z lakunarnym udarem mózgu było związane z większym ryzykiem zgonu. Metaanaliza 12 innych badań potwierdziła zwiększone ryzyko krwawienia po klopidogrelu, ale nie wykazała wzrostu śmiertelności.
 
Goldberger i wsp. przeanalizowali największy na świecie rejestr danych, opisujących przypadki 64,339 zatrzymań krążenia i resuscytacji, aby zbadać zależność między długością czasu akcji resuscytacyjnej a uzyskiwanymi wynikami.
 
Kelly i wsp. zmierzyli wzrost 943 dorosłych, którzy w dzieciństwie brali udział w badaniu klinicznym porównującym skuteczność leczenia astmy wziewnym budezonidem lub nedokromilem w porównaniu z placebo.
 
U pacjentów w ostrej fazie udaru mózgu nie powinno stosować się intensywnej terapii insuliną, gdyż wiąże się ona z powiększeniem strefy udaru mózgu w badaniu MRI – dowiodło badanie, którego wyniki przedstawiono na łamach najnowszego wydania czasopisma Stroke.
 
Amerykańska Agencja ds Żywności i Leków (U.S. Food & Drug Administration) zarejestrowała nowy nieinwazyjny test służący do wczesnego wykrywania raka prostaty.
 
U pacjentów z rozstrzeniami oskrzeli często występują zaostrzenia spowodowane zakażeniem. Wong i wsp. sprawdzili skuteczność azytromycyny w prewencji tych zaostrzeń w grupie 71 pacjentów, którzy w ciągu poprzedniego roku przynajmniej raz wymagali leczenia w związku z infekcją dolnych dróg oddechowych.
 
Strona:    Poprzednia   23   24   25   26   27   28   29   30   31   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie