Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja | Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych |
4 lutego 2015 r. o godz. 18:00 dr n. med. Jacek Chojnowski z Katedry i Zakładu Balneologii i Medycyny Fizykalnej wygłosi wykład „Cukrzyca - co możemy zrobić, aby nie zachorować?" w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
Kampania Dawca.pl rozpoczęła trzytygodniową akcję promującą ideę dawstwa narządów. 25 stycznia br. na Dworcu Centralnym w Warszawie członkowie Kampanii zachęcali do zrobienia sobie zdjęć w fotobudce z narządami (serce, płuca, nerka, wątroba), umieszczeniu ich oznaczonych hashtagiem #oddajserce w mediach społecznościowych.
Czy można coś powiedzieć o danej jednostce chorobowej na podstawie samej jej nazwy? Czy zawsze jest ona adekwatna w stosunku do występujących objawów? Na ile wymowne są poszczególne terminy medyczne, np. dermatoza Kopciuszka, taniec św. Wita, zespół chińskiej restauracji, ucho Mozarta czy paznokcie Hipokratesa i co je ze sobą łączy?
Pierwsze w nowym roku Zebranie Naukowo-Szkoleniowe Oddziału Gdańskiego Towarzystwa Internistów Polskich odbyło się 21 stycznia br. Głównym tematem były zagadnienia związane z funkcjonowaniem przewodu pokarmowego u biegaczy.
Zapraszamy do udziału w warsztatach i stażu studentów VI roku Wydziału Lekarskiego w Katowicach i Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Lekarsko-Dentystycznym Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
W ramach obchodów Światowego Dnia Walki z Rakiem 16 stycznia br. w Zespole Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju odbyło się spotkanie z reprezentacją Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, pt. „Europejski Kodeks Walki z Rakiem – wczesne objawy nowotworów złośliwych”.
Masz wolny czas i nie wiesz co z nim zrobić? Chcesz spędzić czas w jakimś ciepłym miejscu? Wyobraź sobie karnawał w Rio albo walentynki w Wenecji. Na co czekasz ? Wyjedź na wolontariat !
21 stycznia 2015 r. o godz. 18:00 dr n. med. Wojciech Szczęsny z Kliniki Chirurgii Wątroby i Chirurgii Ogólnej wygłosi wykład "Nie tylko Rydygier, czyli wkład polskich lekarzy w rozwój chirurgii światowej" w ramach cyklu ogólnodostępnych wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”.
Magdalena Kun i Wiktoria Konopka, uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Sopocie wykładem zatytułowanym „Jeden z grzechów współczesnej cywilizacji – antybiotykooporność” otworzą pierwsze w tym roku Młodzieżowe Spotkania z Medycyną.
Łuszczyca należy do najczęstszych dermatoz. Studenci i lekarze z Koła Dermatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prowadzą badania, których celem jest ocena wiedzy społeczeństwa na temat choroby.
|
|