Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych
Zmiany we wtórnej prewencji choroby niedokrwiennej serca po wypisaniu ze szpitala w latach 1997-2007. Wyniki Krakowskiego Programu Wtórnej Prewencji Choroby Niedokrwiennej Serca oraz polskiej części badań EUROASPIRE II i EUROASPIRE III
Stosowanie farmakologii w depresji sezonowej powinno być ostatecznością. Najważniejsze, by odpowiednio wcześnie rozpoznać objawy choroby i w ten sposób zapobiec jej rozwojowi. Na tym etapie nieoceniona bywa pomoc farmaceuty.
 
Teff [Eragrostis tef (Zucc.) Trotter] przez botaników bywa też nazywany Eragrostis abyssinica, Poa cerealis i Cynodon abyssinicus. W anglojęzycznym piśmiennictwie żywieniowo-medycznym można spotkać nazwy teff grass i Abyssinian/Williams lovegrass, a w polskim trawa/miłka abisyńska. To niedoceniane przez lata zboże dziś może doskonale uzupełniać dietę bezglutenową.
Obecnie obserwuje się przesunięcie modelu zdrowia z definicji medycznej (brak choroby) do bio-psycho-socjalnego modelu definiującego zdrowie jako ,,stan pełnego fizycznego i społecznego dobrostanu, a nie jedynie brak choroby czy kalectwa” (WHO).
Zmodyfikowano kryteria rzymskie zaburzeń czynnościowych przewodu
pokarmowego i opracowano III kryteria rzymskie. Coraz powszechniejsze stało się stosowanie probiotyków, prebiotyków i synbiotyków u dzieci.
 
W pracy przedstawiono opisy przypadków trójki dzieci, którym przypadkowe osoby wykonały tatuaże czarną henną. W rezultacie odnotowano zaczerwienie i świąd, początkowo w miejscu tatuażu, a ostatecznie objęły one całe ciało.
W wybranych przypadkach skuteczną metodą może być etapowy zabieg przez skórnej angioplastyki tętnic wieńcowych (staged percutaneous coronary intervention, S-PCI).
Autorzy prezentują rzadki przypadek synchronicznego współwystępowania gruczolakoraka poprzecznicy i rakowiaka w końcowym odcinku jelita cienkiego.
W pracy przedstawiono 4 przypadki nawracającego obrzęku naczynioruchowego i/lub przewlekłej pokrzywki skojarzonej z zaburzeniami hormonalnymi.
W pracy przedstawiono opis 57-letniej chorej od 29 lat leczonej z powodu RZS, o stale utrzymującej się dużej aktywności choroby pomimo stosowania różnorodnych leków modyfikujących przebieg choroby.
Strona:    Poprzednia   27   28   29   30   31   32   33   34   35   ...   Następna
Zadaj pytanie
Jeśli masz jakieś pytanie związane z Twoją edukacją medyczną wyślij je do naszej redakcji. Na najczęsciej pojawiające się pytania postaramy się odpowiedzieć w dziale FAQ.
Zaloguj się aby wysłać pytanie