Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja | Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych |
Czy jako student UM w Lublinie jesteś zadowolony z jakości zajęć, w których brałeś udział? Czy prowadzący spełnili Twoje oczekiwania pod względem zaangażowania i przygotowania do pracy dydaktycznej? A może masz pomysł, jak usprawnić proces kształcenia tak, by wiedza i umiejętności były przyswajane łatwiej i efektywniej? Jeżeli chcesz coś zmienić, możesz to zrobić właśnie teraz.
SZPZLO Warszawa-Wawer zatrudni studentów Ratownictwa Medycznego i innych Wydziałów za wynagrodzeniem w ramach umów cywilnoprawnych jako opiekunów dzieci niepełnosprawnych podczas ich transportu między szkołami a miejscem ich zamieszkania. Proponujemy również zatrudnienie w naszych rejestracjach medycznych.
Tytuł Mistrza Mowy Polskiej 2013 zdobył Profesor Arkadiusz Jawień, kierownik Katedry Chirurgii Naczyniowej i Angiologii na Wydziale Lekarskim oraz dyrektor Centrum Kształcenia w Języku Angielskim w Collegium Medicum UMK.
2 października 2013 r. o godz. 18:00 prof. dr hab. Jan Styczyński, Prorektor ds. Collegium Medicum UMK, wykładem pt. „Innowacje w medycynie” zainaugurował XIV edycję wykładów popularnonaukowych „Medyczna Środa”. Podczas wykładu ukazane zostały różne oblicza nowoczesnej medycyny w odniesieniu do zmieniającej się rzeczywistości i postępu cywilizacyjnego.
Ponad sześciuset nowo przyjętych studentów obcokrajowców, w tym dwustu z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, spotkało się 27 września br. w leśniczówce “Wróblówka” na największej w wojewódzkie pomorskim imprezie integracyjnej dla studentów zagranicznych. Zorganizowały ją już po raz czwarty: Akademia Sztuk Pięknych, Gdański Uniwersytet Medyczny, Politechnika Gdańska i Uniwersytet Gdański w ramach projektu Study in Pomorskie studyinpomorskie.eu.
Stu osiemdziesięciu studentów (130 studentów kierunku farmacja i 50 studentów kierunku analityka medyczna) pierwszego roku Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej uroczyście rozpoczęło studia. Immatrykulacja odbyła się 30 września br. w Auditorium Maximum Wydziału Farmaceutycznego z OML.
Jak zarządzać projektem badawczym w praktyce? Jak przebrnąć przez zawiłości prawne i administracyjne w jego realizacji? Na te pytania odpowiedzą eksperci podczas warsztatów dla studentów i młodych naukowców organizowanych w ramach Konferencji ProReseach „Projekty badawcze dla rozwoju nauki i biznesu”.
Sejm Rzeczypospolitej Polskiej uchwalił nowelizację ustawy – Prawo Farmaceutyczne, która zwiększy bezpieczeństwo pacjentów i dostosuje prawo krajowe do prawa Unii Europejskiej, wdrażając przepisy dyrektywy 2010/84/UE.
W tegorocznym, jesiennym postępowaniu kwalifikacyjnym minister zdrowia przyznał 280 miejsc szkoleniowych w dziedzinie pediatrii. Łącznie, w obu tegorocznych postępowaniach kwalifikacyjnych, przyznano w dziedzinie pediatrii 312 miejsc – to jest o ponad 100 rezydentur więcej, niż w ubiegłym roku.
II Katedra Chorób Wewnętrznych UJ CM przy Skawińskiej 8 otrzymała imię zmarłego profesora Andrzeja Szczeklika – wieloletniego kierownika tej katedry, autora ok. 650 prac, w większości publikowanych w czasopismach międzynarodowych, w latach 1990-93 rektora AM w Krakowie, który w roku 1993 doprowadził do powrotu wydziałów medycznych do UJ a w latach 1993-96 pełnił funkcję prorektora UJ ds. CM.
|
|