Pokaż: WszystkieMedycynaFarmacja | Sortowanie: Od najnowszychOd najpopularniejszych |
Małgorzata Czubaszek, magistrantka Zakładu Biofarmacji i Farmakokinetyki Katedry Biofarmacji i Farmakodynamiki, otrzymała nagrodę za zdobycie drugiego miejsca podczas Konkursu Prac Naukowych, który był częścią VII Kongresu Młodej Farmacji.
“Lekarz i laboratorium – zawsze razem” to tytuł wykładu, który 30 września 2014 r. wygłosił prof. Andrzej Szutowicz z Zakładu Medycyny Laboratoryjnej Katedry Biochemii Klinicznej podczas inauguracji Młodzieżowych Spotkań z Medycyną.
Profil Biblioteki Głównej Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego jest już na Facebooku. Można znaleźć tam aktualności biblioteczne, informacje o bazach testowych oraz sposoby na tańsze zdobycie literatury medycznej.
Fundacja Technotalenty i Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego zapraszają do udziału w konkursie Technotalent 2014.
W dniu 28 września na Placu Litewskim studenci z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland i Lubelskiego Towarzystwa Studentów Analityki Medycznej zorganizowali akcję profilaktyczną.
W dniach 22-26 września czworo studentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie: Maria Gołębiowska (kierunek lekarski, rok III), Małgorzata Drwal (kierunek lekarski, rok IV), Małgorzata Pucułek (kierunek lekarski, rok VI) oraz Robert Chudzik (kierunek lekarski, rok V) uczestniczyło w praktykach w Ministerstwie Zdrowia.
Klinika Intensywnej Terapii Kardiologicznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi ma zaszczyt zaprosić Państwa na pierwsze spotkanie naukowe z cyklu: „KARDIOLOGIA JEST SZTUKĄ”, które odbędzie się w jedynym w Polsce Muzeum Kinematografii (Łódź, Pl. Zwycięstwa 1) w piątek, 10 października 2014r. o godzinie 16.00.
Masz pomysł na biznes związany z nowoczesnymi technologiami? Wystartuj w Podlaski Akcelerator Innowacji.
"Pytanie do specjalisty" to audycja o tematyce medycznej na antenie Radia Orthodoxia. W każdy poniedziałek o godzinie 17:35 gospodarz programu - dr Jan Kochanowicz rozmawia z przedstawicielami świata medycyny o problemach zdrowotnych.
Jak to jest być naukowcem i dlaczego warto realizować swoje pasje badawcze – o tym z pewnością może opowiedzieć dr inż. Dawid Nidzworski, pracownik Zakładu Szczepionek Rekombinowanych Międzyuczelnianego Wydziału Biotechnologii UG i GUMed, który został wybrany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego na ambasadora akcji “Zawód – Naukowiec”.
|
|