Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Uroczyste otwarcie nowej siedziby Biblioteki Głównej SUM
7 stycznia 2013 r. odbyło się uroczyste otwarcie nowej siedziby Biblioteki Głównej Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.
Przestronne czytelnie, nowoczesne rozwiązania techniczne– Biblioteka Główna SUM zyskała nową, komfortową siedzibę w samym sercu Katowic, przy ul. Warszawskiej 14. Budynek zaprojektowany został w 1900 roku jako willa mieszkalna, w następnych latach był przebudowywany na siedziby różnych banków. Został zakupiony w 2001 roku przez ówczesną Śląską Akademię Medyczną. Przez kilka lat mieścił się tam rektorat uczelni. W 2012 roku za ponad 3 mln złotych środków własnych uczelni stworzono tam komfortowe warunki dla studentów i pracowników do korzystania z zasobów bibliotecznych.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Biblioteka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach jest biblioteką ogólnodostępną oferującą swoje usługi studentom, naukowcom, lekarzom, jak również osobom spoza uczelni. Proponujemy czytelnikom szeroki wachlarz źródeł informacji z dziedziny medycyny, farmacji, zdrowia publicznego i nauk pokrewnych. Usługi informacyjne wykonywane są w oparciu o odpowiednio przygotowaną kolekcję własną oraz zasoby zewnętrzne. Na miejscu można skorzystać z książek - podręczników, monografii, atlasów, poradników dla pacjentów, wiodących tytułów czasopism naukowych polskich i zagranicznych. Ze zbiorów elektronicznych Biblioteki SUM można skorzystać w wyposażonej w nowoczesny sprzęt czytelni komputerowej. Biblioteka SUM oferuje czytelnikom kompetentną i fachową pomoc wykształconych bibliotekarzy z doświadczeniem w dziedzinie bibliotekarstwa medycznego.

Sieć biblioteczną Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach tworzą ośrodki biblioteczne działające w różnych miastach regionu: Biblioteka Główna w Katowicach, Oddział w Katowicach-Ligocie, Oddział w Sosnowcu oraz Oddział w Zabrzu z Czytelnią w Zabrzu-Rokitnicy. W skład Biblioteki Głównej wchodzą: Dział Gromadzenia i Ewidencji Zbiorów, Dział Opracowania Zbiorów, Dział Obsługi Użytkownika, Dział Bibliografii i Dokumentacji.

Stan księgozbioru wynosi ponad 140 tys. woluminów książek oraz ponad 30 tys. woluminów czasopism naukowych. W chwili obecnej dostępnych jest ponad 30 elektronicznych baz związanych z medycyną i naukami pokrewnymi.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu