Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Studencki Nobel 2011
Niezależne Zrzeszenie Studentów ma przyjemność przedstawić szczegółowy opis konkursu na najlepszego studenta Rzeczypospolitej Polskiej "Studencki Nobel 2011".
Konkurs polega na wyborze utalentowanych studentów spośród licznych szkół wyższych w Polsce, zarówno państwowych, jak i prywatnych, wyłonieniu najlepszego studenta na niemal każdej polskiej uczelni, wyborze prymusów w każdym województwie, a wreszcie na wyłonieniu najlepszego z najlepszych w kraju - zwycięzcy Studenckiego Nobla.
Ponadto w tegorocznej edycji równolegle odbędzie się konkurs na najlepszego studenta w danej kategorii (branże zostały wyróżnione w regulaminie Konkursu).

1.1 Cele konkursu
Naszym celem jest wyłanianie, promowanie oraz nagradzanie wszechstronnych studentów, wyróżniających się ponadprzeciętną wiedzą, działalnością naukową i społeczną. Chcemy, aby laureaci Studenckiego Nobla znaleźli się w centrum zainteresowania firm inwestujących w kapitał ludzki. Pragniemy tworzyć pomost pomiędzy środowiskiem studenckim, akademickim a środowiskiem biznesu.

1.2 Grupa docelowa
Grupą docelową są studenci wszystkich studiów stacjonarnych, wieczorowych i zaocznych - zarówno uczelni państwowych, jak i prywatnych - którzy z poprzedniego semestru uzyskali średnią ocen - minimum 4,0.
2. Opis przedsięwzięcia

Konkurs Studencki Nobel jest kontynuacją edycji 2009 i 2010, podczas któreych - spośród ponad dwóch milionów żaków - wybrano Najlepszego Studenta RP.
Kryteria oceny studentów obejmują m.in.:
- uzyskane wyniki w nauce,
- aktywność naukową i społeczną: udział w warsztatach twórczych, sympozjach, konferencjach, praktyki, staże oraz praca w kołach naukowych, znajomość języków obcych,
- publikacje naukowe, referaty.

3. Zeszłoroczna edycja
Zeszłoroczna odsłona konkursu "Studencki Nobel" zakończyła się Galą Finałową 5 lipca 2010 r. w Belwederze w Warszawie, podczas której ogłoszono wyniki - laureatem została finalista województwa małopolskiego - Mirosław Zajdel. Główną nagrodą dla Najlepszego Studenta był czek w wysokości 15 000 złotych. Na Gali obecni byli m.in. członkowie Krajowej Komisji Konkursowej, przedstawiciele mediów i sponsorów, którzy objęli patronat nad konkursem.

4. Przebieg konkursu
Konkurs Studencki Nobel składa się z trzech etapów:

Etap Uczelniany (marzec - kwiecień 2011)
Rejestracja chętnych do udziału w konkursie na jego stronie internetowej (strona internetowa w trakcie budowy) oraz wybór najlepszego reprezentanta uczelni przez Uczelniane Komisje Konkursowe składające się między innymi z Rektorów, Prorektorów do spraw studenckich i przedstawicieli Samorządów Studenckich danych szkół wyższych. Ponadto na tym etapie wybierani są reprezentanci uczelni w Etapie Krajowym Konkursu Branżowego.

Etap Regionalny (kwiecień - maj 2011)
Gale regionalne, na których Regionalna Komisja Konkursowa - złożona z Rektorów uczelni biorących udział w konkursie oraz Patronów Honorowych - wybierze spośród zwycięzców pierwszego etapu najlepszego przedstawiciela dla danego województwa.

Finał (czerwiec 2011)
Krajowa Komisja Konkursowa, składająca się z przedstawicieli szkół wyższych biorących udział w Konkursie, Patronów Honorowych, a także osób powszechnie uważanych za autorytety w skali krajowej, wyłoni (spośród wybranych przedstawicieli wszystkich województw) zwycięzcę Konkursu - Najlepszego Studenta w Rzeczypospolitej Polskiej.
Ponadto Krajowa Komisja Konkursowa wybiera najlepszych studentów w danych kategoriach - Krajowych Laureatów Branżowych.

Uroczystym zakończeniem konkursu będzie Gala Finałowa, podczas której odbędzie się wręczenie nagrody głównej oraz wyróżnień w danych kategoriach.

5. Promocja
Konkurs Studencki Nobel będzie promowany z wykorzystaniem telewizji, rozgłośni radiowych oraz prasy ogólnopolskiej, lokalnej i studenckiej. Informacje o akcji ukażą się na wszystkich uczelniach biorących udział w Konkursie, na wybranych witrynach internetowych oraz w serwisie internetowym konkursu. Pragniemy, aby promocja Konkursu była widoczna wszędzie tam, gdzie są studenci.
Na materiałach promocyjnych konkursu oraz w mediach widoczne będą logotypy Patronów Honorowych, medialnych i sponsorów.

6. Doświadczenie organizatorów
Wiedza i doświadczenie - są to jedne z najważniejszych rzeczy potrzebnych do organizacji konkursu na taką skalę jaką jest z pewnością "Studencki Nobel". Pragniemy przybliżyć część naszych osiągnięć, które zapewniają o naszym profesjonalnym podejściu do organizacji Konkursu.

6.1 Niezależne Zrzeszenie Studentów
Niezależne Zrzeszenie Studentów to największa i najprężniej działająca organizacja studencka w Polsce. Kontynuuje swą działalność blisko 30 lat zrzeszając przy tym ponad 2500 członków i prowadząc w swoich lokalnych oddziałach liczne projekty o charakterze regionalnym i ogólnopolskim. Do najważniejszych, o których warto wspomnieć, należą cykliczne przedsięwzięcia międzyuczelniane, takie jak: Drogowskazy Kariery (kompleksowy program na rzecz rozwoju ścieżki kariery studentów połączony z programem praktyk), Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, Wampiriada (honorowa zbiórka krwi dla placówek służby zdrowia).
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu