Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Programu współpracy z uczelniami „Atom dla nauki”
Prezes PGE EJ 1 Aleksander Grad zwrócił się w czerwcu br. do Rektora UMW z zaproszeniem kadry naukowej i studentów do udziału w programie współpracy z uczelniami wyższymi „Atom dla nauki”.
Spółka PGE EJ 1, działająca w ramach Grupy Kapitałowej PGE, została utworzona w celu przygotowania i przeprowadzenia projektu budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej. Od października 2011 roku prowadzi działania edukacyjno – informacyjne pod hasłem: „Świadomie o atomie”, których celem jest przekazywanie rzetelnej, obiektywnej i przystępnej wiedzy na temat energetyki jądrowej i realizowanego projektu.
Inauguracja ogólnopolskiego programu współpracy z uczelniami „Atom dla nauki” odbyła się 28 maja br. na Politechnice Gdańskiej, na Pomorzu, czyli w miejscu, gdzie znajdują się lokalizacje, które są badane pod kątem budowy pierwszej polskiej elektrowni jądrowej.
Głównym celem programu jest zainteresowanie studentów i młodych naukowców tematyką związaną z energetyką jądrową. Adresowany jest nie tylko do osób zajmujących się naukami ścisłymi czy technicznymi, ale również naukami społecznymi, medycznymi czy przyrodniczymi.
Program składa się z dwóch modułów. W ramach pierwszego – konkursowego – PGE EJ 1 będzie nagradzać najlepsze prace z różnych dziedzin wiedzy poruszające temat energetyki jądrowej. Odrębne konkursy będą organizowane dla studentów, absolwentów oraz doktorantów i kadry naukowej. Zadania konkursowe będą dotyczyć zarówno polityki energetycznej, ekonomii, ale również medycyny czy turystyki.

Na drugi moduł programu PGE EJ 1 składają się wykłady uznanych ekspertów. Podobnie jak w przypadku konkursów tematyka wykładów będzie dotyczyć energetyki jądrowej widzianej z szerszej, niekoniecznie technicznej perspektywy. Dlatego wśród mówców znajdą się m.in. uznani socjologowie oraz eksperci z zakresu ochrony środowiska.

Pierwszy konkurs „Konkurs na najlepsze publikacje naukowe o tematyce szeroko rozumianej energetyki jądrowej i jej wpływu na społeczeństwo, środowisko lub gospodarkę” skierowany jest do doktorantów i kadry naukowej. Główne kategorie konkursowe to: nauki społeczne (socjologia, ekonomia, prawo, turystyka), nauki ścisłe i techniczne oraz nauki medyczne.
Więcej informacji na stronie internetowej www.swiadomieoatomie.pl, gdzie znajduje się regulamin konkursu oraz informacje na temat programu „Atom dla nauki”. Dodatkowych informacji na temat programu udziela pani Katarzyna Włodek-Makos, tel: (22) 340 10 15 lub 608 666 944, e-mail: Katarzyna.Wiodek-Makos@gkpge.pl.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu