Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Najlepsi z Gdańska i Warszawy, najgorsi z Łodzi i Białegostoku
Do zdania LEP najlepiej przygotowują uczelnie z Gdańska, Warszawa i Krakowa, najgorzej z Białegostoku, Łodzi i Szczecina.
Jeśli kończysz uczelnię medyczną w Gdańsku, możesz spać spokojnie. Tamtejszy UM brdzo dobrze przygotowuje do zdania LEP - wynika z danych opublikowanych przez Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, organizatora LEP. Jeśli studijesz w Białymstoku, Szczecini i - o dziwo - właśnie w Łodzi: czeka Cię sporo dodatkowego wysiłku. Twoja uczelnia słabo przygotowuje do LEP.

Gdańsk, Warszawa i Kraków od dłuższego czasu plasują się w czołówce uczelni, które przygotowują swoich studentów do LEP w taki sposób, że zdający osiągają najlepsze wyniki, najwyższe średnie punktów. Gdy porównać wyniki tegorocznych sesji jesiennej i zimowej: okaże się, że uczelnie z tych miast po prostu wymieniły się miejscami na szczycie rankingowej tabeli.

Dobre pozycje w środku tabeli zajmują uczelnie z Bydgoszczy i Wrocławia. Znacznie poprawił swój wynik Śląski Uniwersytet Medyczny. To efekt dodatkowej pracy ze studentami, zorganizowania zajęć, na których rozwiązuje się "zadania lepopodobne".

Tej pracy wyraźnie zabrakło w Poznaniu. Tutejszy uniwersytet wypadł z rankingowej czołówki.

Na szarym końcu, wyraźnie ustępując przedostatniej uczelni jest uniwersytet z Białegostoku.

Zwraca uwagę słaba pozycja największej polskiej uczelni medycznej, z Łodzi. To zaskoczenie, bo właśnie w Łodzi mieści się siedziba organizatora LEP.


Poniżej prezentujemy szczegółowy ranking uczelni dobrze i źle przygotowujących do LEP. W kolejności: nazwa uczelni, średnia punktów punktów uzyskanej w sesji jesiennej, i (w nawiasie) miejsce w rankinkingu w sesji zimowej.

1. Gdański Uniwersytet Medyczny 138,0 (2)
2. Warszawski Uniwersytet Medyczny w Warszawie 136,8 (3)
3. Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie 136,7 (1)
4. UMK, Collegium Medicum w Bydgoszczy 136,1(5)
5. Akademia Medyczna we Wrocławiu 135,4 (6)
6. Uniwersytet Medyczny w Lublinie 135,2 (11)
7. Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach 134,1(10)
8. Uniwersytet Medyczny w Poznaniu 133,7 (4)
9. Pomorska Akademia Medyczna w Szczecinie 132,8 (7)
10. Uniwersytet Medyczny w Łodzi 132,0 (9)
11. Uniwersytet Medyczny w Białymstoku 126,2 (8)
12. zagraniczne 98,4 (12)
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
michaels87 03.02.2010 o 19:10 Chyba nie chcecie wmówić ludziom, że różnica 6. punktów pomiędzy 1., a 10. miejscem jest statystycznie istotna przy maks. ilości 200. punktów? To, które miejsce się zajmuje, w tym podziale statystycznym jest mało istotne. Lepiej podajcie dane na temat rozkładu punktów w skali staninowej dla każdej uczelni, zamiast MYDLIĆ OCZY.
ajuva55 18.02.2010 o 10:47 A co ze ściąganiem ?
dlaczego jest aż taka migracja zdających za 1-ym 2-im itp razem po różnych ośrodkach
proponuję ranking : punkty a zajmowane m-ce podczas pisania LEP-U : przy komisji , przy kaloryferze , między obcymi , między zagranicznymi itp-chyba napiszę doktorat - bo poza tym że mam wielu medyków w rodzinie to zajmuję sie tego typu zjawiskami a może nawet jakieś komentarze w prasie ...
a poza tym jeśli to jest egzamin z zakresu stażu to jakim cudem można go zdawać przez w połowie lub 3/4 tegoż

proponuję LEP dla piszących pytania do LEP