Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Nabór studentów do udziału w projekcie badawczym
Zapraszamy studentów/tki do wzięcia udziału w konkursie na stanowisko magistrant/tka w ramach projektu badającego efekty transplantacji komórkowych do zwieracza cewki moczowej.
W ramach projektu ufundowane będą stypendia dla 3 studentów/tek. Kwota stypendium będzie wynosić 1000 zł miesięcznie (netto). Projekt realizowany jest w ramach programu POMOST Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, współfinansowany ze środków Unii Europejskiej (Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego)

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W REKRUTACJI NA STANOWISKO MAGISTRANT/KA W RAMACH PROJEKTU PT. "Los mezenchymalnych komórek macierzystych i mioblastów po transplantacji do zwieracza cewki moczowej. Badanie porównawcze na dużym modelu zwierzęcym."
Projekt realizowany w ramach programu POMOST Fundacji na rzecz Nauki Polskiej
Kierowniczka projektu: dr Anna Burdzińska.
Miejsce realizacji: Klinika Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Partner naukowy: Katedra Chorób Dużych Zwierząt z Kliniką, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, SGGW
Inne jednostki WUM zaangażowane w realizację projektu:
1. Katedra i Klinika Urologii Ogólnej, Onkologicznej i Czynnościowej
2. Zakład Immunologii, Centrum Biostruktury
3. Katedra i Zakład Patomorfologii, Centrum Biostruktury
Czas realizacji: maj 2013 - czerwiec 2015
Projekt realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej zakłada badanie efektów transplantacji komórkowych jako metody leczenia nietrzymania moczu. Nietrzymanie moczu to dzisiaj jeden z najbardziej powszechnych problemów medycznych. Liczne badania epidemiologiczne wskazują, że występowanie nietrzymania moczu u kobiet w średnim wieku oscyluje wokół 25 – 30%. Biorąc pod uwagę częstość występowania, a także koszty związane z postępowaniem terapeutycznym, nietrzymanie moczu uważa się obecnie nie tylko za problem medyczny, ale także społeczno-ekonomiczny. Dlatego, mimo licznych metod leczenia, wciąż poszukuje się nowych rozwiązań terapeutycznych. W dobie dynamicznego rozwoju transplantologii komórkowej podejmowane są próby wykorzystania przeszczepień komórek również w urologii. Jedną z koncepcji jest wstrzykiwanie komórek miogennych (czyli mających zdolność przekształcania się w mięśnie) do zwieracza cewki moczowej. Takie działanie ma na celu wzmocnić zwieracz i tym samym poprawić kontrolę nad oddawaniem moczu. Mimo, że badania na tym polu są prowadzone od kilku lat (również przez nasz zespół) nie ustalono dotychczas jednoznacznie jaka populacja komórek jest najlepszym materiałem do wstrzyknięć okołocewkowych. Niniejszy projekt zakłada wykonanie kilku zadań. Pierwszym będzie porównanie efektów przeszczepienia dwóch typów komórek - mioblastów i mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC - ang. mesenchymal stem cells) do zwieracza cewki moczowej. Mioblasty to komórki izolowane z mięśni i zaprogramowane do przekształcenia się w mięśnie, natomiast MSC mogą się przekształcać z różne typy komórek (nie tylko w mięśniowe) i można je wyhodować ze szpiku kostnego lub tkanki tłuszczowej. Te dwie populacje to obecnie najważniejsi kandydaci do terapii osłabionego zwieracza cewki moczowej. Realizacja projektu pozwoli na stwierdzenie, który z tych typów komórek daje bardziej korzystne efekty po przeszczepieniu. Zbadane zostanie, jak komórki przeżywają w miejscu wstrzyknięcia i w co się przekształcają. Drugim zadaniem będzie ocena efektu wstrzyknięcia obu populacji jednocześnie, gdzie każdy typ komórek będzie oznaczony innym kolorem. Wstrzyknięcie takie umożliwi unikalne badanie wzajemnych interakcji pomiędzy tymi komórkami w warunkach in vivo. Trzecie zadanie, to wytworzenie nowego urządzenia do wstrzykiwania komórek, co pozwoli na szybkie, precyzyjne i mało inwazyjne podanie komórek do zwieracza cewki moczowej. Doświadczenia będą wykonane na kozach. Rozmiar tych zwierząt umożliwi przeprowadzenie badań na dojrzałych osobnikach i wykonywanie procedur w taki sam sposób, w jaki są/będą wykonywane u ludzi. Z praktycznego punktu widzenia, przeprowadzenie zamierzonych badań ma się przyczynić do optymalizacji metody przeszczepiania komórek do zwieracza cewki moczowej u pacjentów cierpiących z powodu nietrzymania moczu.
W ramach projektu ufundowane będą stypendia dla 3 studentów/tek. Kwota stypendium będzie wynosić 1000 zł miesięcznie (netto). Udział w projekcie będzie się wiązał z wykonaniem badań do pracy magisterskiej pod kierownictwem dr Anny Burdzińskiej. Chętnych zapraszamy do udziału w rekrutacji. Szczegóły poniżej:
Maksymalny czas trwania kontraktu: 20 miesięcy
Data rozpoczęcia pracy: 1 listopad 2013
Wymagania wobec kandydatów:
1. Ukończone studia licencjackie na kierunkach przyrodniczych
2. Możliwość pracy w ramach projektu przez co najmniej 15 godzin tygodniowo
Dodatkowe oczekiwania wobec kandydatów:
1. Znajomość języka angielskiego
2. Motywacja do pracy naukowej
3. Mile widziana znajomość podstawowych technik stosowanych w badaniach nad biologią komórek
Lista wymaganych dokumentów (dostarczonych w języku polskim lub angielskim):
1. Życiorys z uwzględnieniem odbytych praktyk oraz informacji dotyczących znajomości języków obcych (w danych kontaktowych prosimy o podanie adresu poczty elektronicznej i telefonu)
2. List motywacyjny
3. List polecający od nauczyciela akademickiego (opcjonalnie)
4. Dokument potwierdzający ukończenie studiów licencjackich
Adres przesyłania zgłoszeń: elektronicznie: anna.burdzinska@wum.edu.pl LUB
pocztowo: Klinika Immunologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych ul. Nowogrodzka 59, 02-006, Warzawa dopiskiem Anna Burdzińska - POMOST
Termin nadsyłania zgłoszeń: do 20.09.2013
Rekrutacja będzie obejmować następujące etapy:
1. Ocena formalna nadesłanych wniosków
2. Ocena merytoryczna wniosków przez 2 recenzentów (sporządzenie rankingu kandydatów/tek)
3. Zaproszenie najlepszych kandydatów/tek na rozmowę kwalifikacyjną (kontakt telefoniczny, ewentualnie e-mailowy w tej sprawie 4-5.10.2013)
4. Rozmowa kwalifikacyjna przed komisją złożoną z trzech pracowników naukowych zaangażowanych w realizację projektu (przybliżony termin 7-11.10.2013)
5. Test praktyczny (opcjonalnie). Najlepsi kandydaci wyłonieni podczas rozmowy kwalifikacyjnej (max. 5 osób) może być poproszonych o udział w teście praktycznym. Test będzie polegał na wykonaniu prostej procedury laboratoryjnej (po uprzednim zaprezentowaniu jej przez pracownika laboratoryjnego).
6. Zakończenie rekrutacji do 31.10.2013
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu