Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Między prawem a medycyną w międzynarodowym gronie
Jeszcze do 30 kwietnia można zgłaszać swój udział w Międzynarodowej Konferencji Prawa Medycznego, która odbędzie się w Gdańsku.
Konferencja, która odbędzie się w dniach 8 - 12 maja br. w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Gdańskiego zgromadzi liczne grono specjalistów z całego świata. Uczestnicy wspólnie poruszą zagadnienia z obszaru prawa farmaceutycznego i kosmetycznego oraz pochylą się na problematyką błędów medycznych.

Panel prawa farmaceutycznego skupi się wokół procedury badań klinicznych oraz reklamy produktów leczniczych, zagadnień szczególnie ważnych z punktu widzenia obrotu farmaceutykami. Analiza silnych i słabych strony obecnego stanu prawnego oraz postulowanych przez Komisję Europejską zmian połączona z dyskusją na temat reklamy produktów leczniczych, w świetle polskich i europejskich regulacji wypełnią pierwszy dzień obrad konferencyjnych. Nie zabraknie również konkretnego case study.

W kolejnych dniach uczestnicy Konferencji będą starali się poznać przyczyny zaostrzenia regulacji prawa kosmetycznego w dotychczasowym systemie prawnym. Analizie poddane zostaną wymagania, którym każdy z uczestników rynku będzie zmuszony sprostać oraz skutki jakie nowa rzeczywistość prawna może wywołać.

Ostatni dzień Konferencji został poświęcony błędom medycznym. Panel kierowany jest do osób zainteresowanych tematyką błędów w sztuce lekarskiej. Wspominana tematyka zostanie kompleksowo omówiona z uwzględnieniem tak prawniczego, jak również medycznego punktu widzenia. - Panel ma na celu zwrócenie uwagi na konsekwencje prawne błędów medycznych zarówno na tle międzynarodowego prawa cywilnego i karnego jak również odpowiedzialności zawodowej lekarzy. Mamy nadzieję na szeroką dyskusję na temat odpowiedzialności środowiska lekarskiego – tłumaczy Jakub Puszkarski, Dyrektor ds. Programu Prawo i Medycyna ELSA Poland.

Organizatorem Konferencji jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Gdańsk, a partnerem konferencji został DLA Piper oraz Światowe Stowarzyszenie Prawa Medycznego(WAFML).

Patronami konferencji są: Ministerstwo Sprawiedliwości i Jarosław Gowin Minister Sprawiedliwości, Sąd Najwyższy i Stanisław Dąbrowski Pierwszy Prezes Sądu Najwyższego, Krystyna Kozłowska Rzecznik Praw Pacjenta, Profesor Bernard Lamek Rektor Uniwersytetu Gdańskiego, Dr hab. prof. UG Jakub Stelina Dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego, Profesor Janusz Moryś Rektor Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz Prezydent Gdańska, Jacek Karnowski Prezydent Sopotu i Wojciech Szczurek Prezydent Gdyni.

Szczegółowe informacje dotyczące konferencji można znaleźć pod adresem: www.health-law.pl
Liczba miejsc jest ograniczona.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu