Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Konkurs w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej
Informujemy, iż 17 września 2012 r. ogłoszono nabór wniosków o dofinansowanie w ramach Programu Polsko-Norweskiej Współpracy Badawczej. Przewiduje się realizację przynajmniej jednego otwartego naboru wniosków lub dwóch, jeśli alokacja udostępniona w pierwszym naborze (38 713 827 euro) nie zostanie wykorzystana.
Termin składania wniosków trwa od 17 września do 30 listopada br. (system on-line, umożliwiający składanie wniosków aplikacyjnych, będzie dostępny na stronie Śląskiego Uniwersytetu Medycznego dla wnioskodawców od 29 września 2012 r.)

Zasadniczym kryterium oceny w odniesieniu do wszystkich obszarów tematycznych będzie wartość naukowa projektu oraz dodatkowo innowacyjność rozwiązania - dla projektów o charakterze aplikacyjnym. Program badań naukowych będzie jednocześnie ukierunkowany na wzmacnianie współpracy dwustronnej między Polską a Norwegią. Mechanizmem intensyfikującym współpracę będzie m.in. komponent mobilnościowy umożliwiający polskim i norweskim partnerom projektów "B+R" skorzystanie z doświadczenia oraz infrastruktury badawczej partnera.

Wnioski w ramach konkursu należy składać za pośrednictwem elektronicznego systemu aplikowania (EPSS) zarządzanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Maksymalny poziom dofinansowania może wynieść do 100 proc. kosztów kwalifikowalnych planowanych w poszczególnych projektach, z zastrzeżeniem, że wartość kosztów kwalifikowalnych przypadających norweskim podmiotom nie powinna przekroczyć 40% ogólnej wartości kosztów kwalifikowalnych objętych projektem.
Jednym z dotowanych obszarów priorytetowych jest ZDROWIE – można aplikować przygotowując badania naukowe i prace rozwojowe z tego zakresu.
Minimalna wysokość wsparcia w konkursie wynosi 150 000 EUR, natomiast maksymalna 1 000 000 EUR. Przewidywany okres realizacji projektów – do 3 lat. Końcowa data kwalifikowalności wydatków to 30 kwietnia 2016 r.

Uprawnieni beneficjenci: organizacje badawcze - zgodnie z definicją określoną w Community Framework for State Aid for Research and Development and Innovation (2006/C 323/01).
Do złożenia wniosku w systemie jest upoważniony jedynie Promotor projektu, gdyż z założenia Programu wynika, iż składane projekty powinny być realizowane w partnerstwie i muszą spełniać w związku z tym następujące warunki:
- wnioski składane są przez polsko-norweskie konsorcja, w skład których wchodzi minimum jeden podmiot polski i jeden norweski,
- wniosek w imieniu konsorcjum składa Promotor projektu (Project Promoter), którym jest podmiot polski, formalnie odpowiedzialny za projekt.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu