Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



I Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2012"
Logo Fundacji Centrum Leczenia Szpiczaka
W Krakowie miała miejsce I Międzynarodowa Konferencja Naukowa pt. "Kompleksowa terapia dyskrazji plazmocytowych w 2012" zorganizowana przez Klinikę Hematologii UJ CM oraz Fundację Centrum Leczenia Szpiczaka.
Gościem specjalnym konferencji był prof. Morie A. Gertz z Mayo Clinic w Rochester, USA, który wygłosił wykład pt. "Managing and therapy of multiple myeloma, Waldenstrom Macroglobulinemia and amyloidosis in 2012.", a spotkaniu przewodniczył prof. Aleksander Skotnicki, kierownik Kliniki Hematologii UJ CM.

W czasie Konferencji prof. Morie A. Gertz w bardzo ciekawy sposób przedstawił najnowszą diagnostykę oraz leczenie amyloidzy, choroby Waldenstroma i szpiczaka plazmocytowego. Okazuje się, iż polskie standardy terapeutyczne nadal różnią się znacznie od amerykańskiej praktyki.

Na spotkanie przybyli: hematolodzy, przedstawiciele medyczni, biolodzy, pacjenci i inne osoby zainteresowane szpiczakiem plazmocytowym. Po wykładach odbyła się ożywiona dyskusja prowadzona przez prof. A. Skotnickiego. W panelu dyskusyjnym udział wzięli: prof. Sebastian Giebel z Gliwic, prof. Tomasz Stompór z Olsztyna, prof. Jacek Roliński z Lublina, dr Krzysztof Jamroziak z Łodzi, prof. Ryszard Drożdż z Krakowa oraz dr Artur Jurczyszyn z Krakowa.

I Międzynarodowa Konferencja miała na celu aktualizację naszej wiedzy na temat nowoczesnej diagnostyki i terapii dyskrazji plazmocytarnych w 2012 roku oraz optymalizację leczenia chorych zgodnie ze światowymi standardami.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu