Zarejestruj się | Masz już konto? Zaloguj się



Arabscy koledzy i koleżanki z ławy
Od nowego roku akademickiego UWM uruchamia kształcenie na kierunku lekarskim dla obcokrajowców. Oferta skierowana jest do wszystkich, choć zainteresowani są przede wszystkim mieszkańcy Półwyspu Arabskiego.
Dlatego uczelnię odwiedzili przedstawiciele Arabii Saudyjskiej: dyrektor Programu Stypendialnego Króla Abdullaha doktor Majed Alharbi oraz Hathal Homoud Al Otaibi. Goście spotkali się z władzami uczelni i Wydziału Nauk Medycznych.

Rozmawiano o kształceniu na UWM, a następnie goście obejrzeli campus. Z Olsztyna udali się do Białegostoku, żeby przyjrzeć się jak tam funkcjonuje Uniwersytet Medyczny. Następnie dokonają wyboru, która z uczelni w Polsce zostanie wpisana na listę Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego Arabii Saudyjskiej.

- Przewidujemy dwie formy kształcenia na kierunku lekarskim - mówi prof. Józef Górniewicz, rektor UWM. - Jeśli nasza oferta zostanie zaakceptowana, to już od października mogłaby przyjechać grupa, która rozpoczęłaby naukę w języku angielskim. Natomiast od roku akademickiego 2011/2012 mogliby przyjeżdżać do nas studenci zainteresowani kompleksowym, siedmioletnim kształceniem. Najpierw uczyliby się języka angielskiego i polskiego, a następnie medycyny.

Podczas wizyty w campusie Majed Alharbi oraz Hathal Homoud Al Otaibi odwiedzili m.in. Bibliotekę Uniwersytecką i obejrzeli Uniwersytecki Dom Rotacyjny (dawny akademik 120), bo tam prawdopodobnie zakwaterowani by byli przyszli studenci.

- Polska ma bardzo dobrą reputację, jeśli chodzi o poziom kształcenia na kierunku medycznym. Są tu też dobre warunki do studiowania. Zanim nasi studenci rozpoczną studia na którejś z zagranicznych uczelni, musi ona zostać wpisana na listę Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego Arabii Saudyjskiej. Wyboru uczelni spośród tych wpisanych na listę dokonują sami studenci - wyjaśnia Majed Alharbi.
 
Skomentuj ten artykuł:
Zaloguj się aby dodać swój komentarz.
Komentarze do tego artykułu:
Nikt nie skomentował jeszcze tego artykułu